Unia Europejska

Zadzwoń: 795 504 397
Obserwuj nas na:

O firmie

Firma TELWOLT-BETON Sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu istnieje od 1989 roku.

Historia Zakładu związana jest z budową i rozbudową linii telekomunikacyjnych w Polsce po zmianach ustrojowych. Firma powstała jako spółka rodzinna i taką pozostaje do dnia dzisiejszego.. Zakład produkował i nadal produkuje przede wszystkim prefabrykowane studnie i inne wyroby żelbetonowe niezbędne do zabezpieczania urządzeń telekomunikacyjnych. W 2009 roku spółka pozyskała nowego Właściciela. Od tego czasu sprzedaż wzrosła dziesięciokrotnie. W ramach modernizacji zakładu wprowadzone zostały nowe maszyny i technologie, zastosowano nowoczesne standardy produkcji oraz efektywny system zarządzania.

Dziś „TELWOLT-BETON” Spółka z o.o. produkuje nie tylko urządzenia dla telekomunikacji, ale także wszelkiego rodzaju prefabrykaty dla budownictwa drogowego, ogólnego, przemysłowego oraz ochrony środowiska.

Zakład TELWOLT-BETON wyposażony jest w 3 węzły produkcyjne sterowane komputerowo o wydajności ok. 200 m3/h. Cement przechowywany jest w 6 silosach o pojemności po 60 ton każdy, co daje możliwość na jednoczesne stosowanie różnych rodzajów cementu. Kruszywa z pobliskich kopalń składowane są w zasiekach na placu firmy.

Węzły betoniarskie wyposażone są w urządzenia automatycznie dozujące dodatki chemiczne do produkowanego betonu. Proces produkcji jest sterowany komputerowo, co umożliwia pełną kontrolę przebiegu procesu i szybkie zmiany klasy betonu w zależności od zamówienia. Program komputerowy umożliwia także precyzyjne planowanie ilości oraz terminów produkcji jak również daje szybkie wydruki dokumentów obrazujące termin produkcji, skład mieszanki, ilość wydanych metrów, odbiorcę itp. Wytwórnia wyposażona jest w zespół urządzeń do recyklingu mieszanek betonowych, połączony z systemem separatorów, dzięki czemu całość produkcji jest procesem bezodpadowym. Cement, kruszywo, piasek, woda, środki chemiczne dozowane są wagowo przy użyciu elektronicznych tensometrycznych wag
dozujących, posiadających aktualne legalizacje.

W firmie funkcjonuje Zakładowa Kontrola Produkcji co zapewnia stałą jakość produkowanych wyrobów. Na produkowany beton zgodnie z PN-EN 206 spółka posiada stosowny certyfikat ZKP akredytowanej jednostki badawczej.